Tulokset‎ > ‎

Lauantai


Lauantai 25.5.2013 Ryhmän parhaat

Ryhmä  1  Anca Giura, Romania



1

OWCZAREK PODHALANSKI
CIB FI&DK&EE&LT CH V-10-11-12 JV-10 EEW-11-12
Whesteam's White Esteem
om.Tuominen Heidi LUUMÄKI





2

PARTACOLLIE
C.I.B. FI MVA V-10
Bristregal Punk Rocker
om.Johansson Hanna HAUKILA




3

COLLIE, SILEÄKARVAINEN
FI & EE MVA
Judy's Magician Smoke On The Water
om.Pihlajasaari-Mäntynen Merja & Aalto  Sini ULVILA




4

SHETLANNINLAMMASKOIRA
FI & EE & LV MVA EE JMVA
Zarvo's U.s. Black Wild Card
om.Lehtomäki Kristina NUMMELA




Muut rotunsa parhaat ryhmästä 1



AUSTRALIANKARJAKOIRA
CIB MULTI MVA MULTI V
Erkkertin Red Ranger
om.Rantamäki Kerttu & Kallioniemi Sari ULVILA



AUSTRALIANKELPIE

Bandicoots Jesmond Bay
om.Laihonen Leena KOKEMÄKI



AUSTRALIANPAIMENKOIRA
JV-06 FI & SE MVA BH TK1
Gun Lake Do You Mind
om.Nordberg Erica SALTVIK



BEAUCENPAIMENKOIRA
JV-11
Purvis Octave De Nos Amis De Beauce
om.Hietanen Anu HUITTINEN



BELGIANPAIMENKOIRA, GROENENDAEL

Je M'appelle Xanthe
om.Hedenberg Sabina PÅLSBÖLE



BELGIANPAIMENKOIRA, LAKENOIS

Valkohampaan Korkeajännite
om.Kerokoski K & Wahlman S NAKKILA



BELGIANPAIMENKOIRA, MALINOIS
BH AD TK1 TK2 TK4
Ruutipussi Gimma
om.Jalovaara Eeva ESPOO





BELGIANPAIMENKOIRA, TERVUEREN
C.I.E
Mustantuiskun Obedient Muko Jr
om.Kivimäki Esko Ja Marjo SEINÄJOKI



BORDERCOLLIE
HK1 BH
Something Like Army Brat
om.Karenmaa Janika IRJANNE



BOUVIER (DES FLANDERS)

Klaara Van Het Gieldre Hof
om.Suomi Tuija TARTTILA



BRIENPAIMENKOIRA

Tresor De Brie Nika Fauve Gi
om.Thölix Johanna & Markus MUSTASAARI



COLLIE, PITKÄKARVAINEN

Marcol Flash Out Of Blue
om.Hautaviita Marjo & Saarimaa Jyrki KAUHAJOKI AS



HOLLANNINPAIMENKOIRA LYHYTKARVAINEN

Kare-Saran Åska Pojke
om.Kaukkila Kirsti KANGASALA AS



HOLLANNINPAIMENKOIRA PITKÄKARVAINEN
HEW-12
Minanthe's Esminja Hele
om.Sarkki Marja & Pärssinen Minna HÄIJÄÄ



KATALONIANPAIMENKOIRA

Sinisimpukan Pate
om.Viherkoski Anne RYMÄTTYLÄ



LANCASHIRENKARJAKOIRA

Stallmästarens Dizzy Dotty
om.Willman Suvi PORI



MUDI

Irhaberki Jurtam Öre
om.Huittinen Anne Ja Harri YLINEN



POLSKI OWZAREK NIZINNY
HEJW-10 JW-10 EE JMVA
Luby Kamis Ama Canem
om.Rantanen  Joni & Toivonen Marika TURKU



PUMI
FI & SE & EE MVA
Karvakorvan Eversti
om.Laihonen Kaija & Syrjälä Tapio VOILUOTO



PYRENEITTENPAIMENKOIRA LYHYTKARVAINEN
FI MVA V-12
Foca De La Vallee Du Mouton
om.Lehikoinen Annukka KYMI




PYRENEITTENPAIMENKOIRA PITKÄKARVAINEN
FI MVA JV-10
Entre Nous Joli-Bois Bleue
om.Pekkanen Pauliina & Tankka Soile TURKU



SAKSANPAIMENKOIRA

Aussenhaus Mithra
om.Saarnio Kirsi KALANTI



SCHAPENDOES

Nalle-Haukun Änkyrä
om.Lahdenperä Anja SASTAMALA



SCHIPPERKE

Jomac De Bronchain
om.Lukka Sari HARJAVALTA



TSEKINPAIMENKOIRA

Andelka Pramen Nadeje
om.Konnu Mirja Ja Jäntti Sari SAVONLINNA



VALKOINEN PAIMENKOIRA

Fest Kiefer Attila
om.Viitanen Esa RAUMA



VANHAENGLANNINLAMMASKOIRA
CIB FI & EE & LT MVA BALTV-11
Soft Motion's April Love
om.Norima Niina MYNÄMÄKI




WELSH CORGI CARDIGAN
FI & EE MVA
Imago's Moonwalker
om.Miettinen Helmiina HELSINKI



WELSH CORGI PEMBROKE
MULRI CH PMV-03 JV-02 LV
Haywire's Winds Of Change
om.Mattsson Vivian PORVOO


Ryhmä  Veteraanit   Harto Stockmari



1

SHETLANNINLAMMASKOIRA
FI MVA
Peltsun Jadramjakaranda
om.Peltoniemi Kirsi & Tuulikki VIIALA



2

COLLIE, SILEÄKARVAINEN
CIB POHJ&FIN&SE&DK&EE&SI MVA EE VMVA
Secret Affair's Fly Me To Moon
om.Kupiainen Sari VANTAA



3

PYRENEITTENPAIMENKOIRA PITKÄKARVAINEN
FI & EE MVA BALTV-06-09 BALTJV-06 V-09 PM
Chez L'ours Vif Couche-Tard
om.Jussila Johanna NOKIA


4

WELSH CORGI PEMBROKE
MULRI CH PMV-03 JV-02 LV
Haywire's Winds Of Change
om.Mattsson Vivian PORVOO




Muut rotunsa parhaat veteraanit


BELGIANPAIMENKOIRA, GROENENDAEL

Grimoire C'snow White
om.Pykäläinen Johanna JÄRVELÄ



COLLIE, PITKÄKARVAINEN

Danlyn Moonwalker
om.Hautaviita Marjo & Saarimaa Jyrki KAUHAJOKI AS



MUDI
CIB FI&EE&LV&LT&BALT MVA BALTV-
Mustapippurin Nokipoika
om.Åkerfelt Silja SALO



POLSKI OWZAREK NIZINNY
FI MVA BH TK2
Marquee Itsy-Pitsy
om.Nikko Ulla-Maija & Nadja TURKU



PYRENEITTENPAIMENKOIRA LYHYTKARVAINEN
C.I.E
Tottakai Kaunis Veera
om.Vikman Seija KOTKA




Ryhmä  Kasvattajat   Salvatore Giannone, Ranska



1

SCHIPPERKE

Kennel Bilgepump's
om.Kalliovaara Eija RAISIO



2

AUSTRALIANKARJAKOIRA

Kennel Erkkertin
om.Rantamäki Kerttu & Erkki ULVILA



3

PYRENEITTENPAIMENKOIRA PITKÄKARVAINEN

Kennel Entre Nous
om.Tankka Soile LUUMÄKI



4

COLLIE, PITKÄKARVAINEN

Kennel Judy's Magician
om.Pihlajasaari-Mäntynen Merja ULVILA




Muut rotunsa parhaat kasvattajat


AUSTRALIANPAIMENKOIRA

Kennel Glenhouse's
om.Kandelberg-Harakka M & Harakka J KULLAA




COLLIE, SILEÄKARVAINEN

Kennel Judy's Magician
om.Pihlajasaari-Mäntynen Merja ULVILA





ei esitetty



SHETLANNINLAMMASKOIRA

Kennel Snowpaw
om.Heikkilä Tuija & Laakso Sanna TURKU



WELSH CORGI CARDIGAN

Kennel Imago's
om.Ojala Anneli LAPINKYLÄ



Comments